»Prelahko smo jim dovolili, da naredijo več kot petnajst točk razlike in tu je bila tekma končana. Španci so se razigrali in ko jim to uspe, jih je še toliko težje zaustavit,« je po četrtfinalnem obračunu na EP, ki ga je Slovenija izgubila s 64:86 dejal kapetan slovenske izbrane vrste Jaka Lakovič.
»Prvi polčas je bil dokaj dober, razen nekaj malenkosti, kjer smo Špancem ‘podarili’ tri žoge zapored in jim dovolili, da preidejo v vodstvo. Ampak ključna je bila tretja četrtina, kjer mi znova nismo bili učinkoviti v napadu, obrambe pa pravzaprav več ni bilo, « je novinarjem po tekmi pojasnjeval 33-letni Ljubljančan ter pojasnil, da jim je bilo med polčasom naročeno, naj nadaljujejo tako, kot so tekmo začeli. »Dogovor je bil, da poskušamo še bolj pritisnit v obrambi ter da ne izgubljamo žog. Seveda pa so tudi Španci imeli svoj dogovor, igrali so odlično v obrambi, mi nismo zadeli kar nekaj svojih odprtih metov in takih stvari Španija ne oprošča. Ko se razigrajo, so nezaustavljivi.«

Neumne napake Slovencev in razigran Navarro
Mirza Begić je bil na četrtfinalni tekmi drugi najboljši strelec Slovenije, desetim točkam je dodal še pet skokov. Po njegovem mnenju je Slovenija izgubila zaradi neumnosti v drugem polčasu. »Začeli smo dobro, v drugem polčasu pa izgubili živce in začeli delati neumnosti. Izgubljali smo žoge, vrstile so se tudi druge napake, pustili smo Navarra, da igra svojo igro in vse, kar je vrgel na koš, je tudi zadel.«

Jutri veliki finale za Slovenijo
Časa za počitek ne bo, jutri naše košarkarje čaka že nova tekma, pomembna tudi zaradi kvalifikacij za olimpijske igre. »Kljub temu, da smo vložili kar nekaj energije v obračun s Španci, nas ta tekma ni psihološko izčrpala. Zavedamo se, da je jutrišnja tekma zelo pomembna, verjetno celo najpomembnejša tekma na tem prvenstvu. Z zmago se uvrstimo na kvalifikacije za OI in za nas je to veliki finale, kljub današnjemu porazu,« pa je intervju zaključil Jaka Lakovič, ki se sicer proti Špancem ni naigral. V dobrih šestnajstih minutah je dosegel 3 točke, v statistiko pa vpisal še dve asistenci in izgubljeni žogi.